2018 TYT Felsefe Konuları2018 TYT ye girecek olan adayları düşündürn bir diğer konuda 2018 TYT Felsefe Konuları. TYT felsefe testinde hangi konulardan sorular çıkar? Çıkan soruların zorluk dereceleri nedir? Felsefe dersine nasıl çalışmalıyım? Gibi ve benzeri sorular 2018 TYT ye girecek olan adayların kafasını karıştırmakta. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında TYT arasındaki farklar konusuna da değindikten sonra 2018 TYT Felsefe Konularını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle isterseniz genel olarak TYT Felsefe testinin genel bir değerlendirmesini yapalım.

TYT Felsefe Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

Felsefe testi Sosyal Bilimler testi içerisinde yer alan, 9 sorunun yer aldığı bir testtir. Coğrafya Testi; sayısal adayların en çok zorlandığı test olarak da dikkat çekiyor. Adayları çok fazla bilgi sorusuyla karşı karşıya bırakmasa da uzun paragrafları, yoğun düşünme gerektiren soruları ile zorluyor.Felsefe bölümünden Ygs Sosyal Bilimler testinde 8 soru çıkıyor.

TYT Felsefe testine hazırlanan adaylara tavsiyemiz;

Felsefe sorularının önceki yıllarla büyük benzerlik taşımasını dikkate alarak özellikle son 5 yılın sorularını birkaç defa çözmeleri ve çözemedikleri soruları detaylarıyla birlikte öğrenmeleri. Ayrıca yorum ve kavrama sorularını dikkate alarak 2017 YGS Felsefe Konuları‘nı iyi bilmeleri.

Bu detaylı bilgilerden sonra 2018 TYT Felsefe Konuları‘na geçebiliriz. Aşağıda tablo olarak konuları inceleyebilirsiniz. Konular 2017 YGS’ye göre oluşturulmuş olup 2018 TYT’de çıkması en muhtemel konulardır. Soru sayıları 2017 YGS’ye aittir. Fikir vermesi amacıyla konulmuştur. Ayrıca hangi sınıftan hangi konuların çıktığına dair hazırladığımız grafiği de inceleyebilirsiniz.

Sıra -- TYT FELSEFE KONULARI --- 2018 TYT Soru Sayıları

1 Felsefenin Alanı 2
2 Bilgi Felsefesi 1
3 Bilim Felsefesi 1
4 Varlık Felsefesi 1
5 Ahlak Felsefesi 1
6 Siyaset Felsefesi 1
7 Sanat Felsefesi 1
8 Din Felsefesi 0
TOPLAM 8