2018 TYT Türkçe Konuları2018 yılı TYT türkçe konuları sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfada yer alan konular son yapılan müfredat değişiklikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. 2018 TYT türkçe konularını içeren sayfamızı paylaşarak daha fazla kişinin yararlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

2018 TYT Örnek Soru Kitapçığı Tıkla İndir

TYT’de ilk test Türkçe testi. Türkçe testi yorum sorularından oluşuyor. Bu nedenle adayların 2018 TYT de en fazla önem vermeleri gereken derslerden biri de Türkçe. TYT’ye hazırlanan adaylar için ilk halletmeleri gereken derslerin başında Türkçe yer alıyor. Adaylar için önemli derslerin başında gelen bu test için 2018 TYT Türkçe Konuları ‘nı özellikle bilmeleri ve bu konuları bitirmeleri gerekmekte. TYT’de hangi sorular hangi konulardan geliyor? Hangi sınıfta işlenen konular ağırlıkta? Soruların cevaparını verdikten sonra, 2018 TYT Türkçe Konuları üzerine bilgileri paylaşalım.

TYT Türkçe Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

TYT Türkçe testi daha çok yorum sorularından oluşmakta ve zorluktan daha çok adayların zaman ile yarıştı bir ders durumunda. Bilgi soruları sınavın yaklaşık olarak %25′ini oluşturuyor. Fakat yorum soruları deyip hafife alınmaması gerek. Özellikle ÖSYM’nin son yıllarda yaptığı sınavlarda adayları oldukça zorladığını gözlemliyoruz. Yorum soruları gerek uzun oluşları gerek zaman alması sebebiyle adayda sınav esnasında kaygı oluşturmakta.

Sıra --- TYT TÜRKÇE KONULARI ---- Soru Sayıları

1 Paragraf (Yardımcı Düşünce) 8
2 Paragraf (Ana Düşünce) 5
3 Dil Bilgisi – Karma Dil Bilgisi 5
4 Paragrafta Yapı 3
5 Paragraf (Anlatım Teknikleri) 4
6 Cümle Anlamı (Kavramlar) 1
7 Sözcük Anlamı 3
8 Cümle Yorumu 4
9 Cümle Anlamı (Karma) 2
10 Anlatım Bozukluğu 1
11 Noktalama İşaretleri 1
12 Ses Bilgisi 1
13 Yazım Kuralları – Noktalama İşaretleri 2