2018 TYT Matematik Konuları2018 yılı TYT konuları sitemize hoşgeldiniz. Bu sayfamızda sizlerle 2018 TYT Matematik Konularını paylaşıyoruz. Bu sayfada yer alan konular son yapılan müfredat değişikliğine göre güncellenmiş olup en güncel konulardır. 2018 TYT de tüm adaylara başarılar dileriz.

TYT’de adayları en çok düşündüren derslerin başında Matematik gelmekte. TYT de ikinci testte bulunan Matematik testi adayları en çok zorlayan derslerin başında geliyor. Başarıya ulaşmak için 2018 TYT Matematik Konuları‘nı adayların eksiksiz bilmeleri gerekiyor.

TYT Matematik testinin genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

Matematik testi adayların işlemsel kabiliyetlerini, zamana göre işlem kabiliyetlerini ölçen ve adayları en çok zorlayan derslerin başında gelmekte. TYT Matematik birçok adayın korktuğu bir ders haline gelmiş olsada, düzenli bir çalışma ile başarıya ulaşılabilecek bir ders niteliğinde. Düzenli çalışma ile başarının geldiği bir ders olan Matematik, adayların çok çalışarak başarıya ulaştığı bir ders niteliğindedir. 2018 TYT Matematik Konuları‘na geçmeden önce yılların sınav değerlendirmelerini yapalım.

2018 TYT MATEMATİK KONULARI

1 Sayılar
2 Basamak Kavramı
3 Taban Aritmetiği
4 Bölme-Bölünebilme
5 OBEB-OKEK
6 Rasyonel Sayılar
7 Sıralama-Basit Eşitsizlikler
8 Mutlak Değer
9 Üslü İfadeler
10 Köklü İfadeler
11 Oran-Orantı
12 Denklem Çözme
13 Problemler
14 Mantık
15 Kümeler
16 Bağıntı-Fonksiyon
17 İşlem-Modüler Aritmetik
18 Permütasyon-Kombinasyon-Olasılık